Вибір туристичного намету.

В даний час існує безліч наметів, що відрізняються призначенням, вагою, матеріалом, конструкцією, місткістю. Не досвідченому або туристу-початківцю часто дуже складно визначиться з вибором. Найпростіше - це прийти в спеціалізований магазин і пояснити консультанту, де і як ви збираєтеся використовувати намет, і він підбере кілька варіантів. Але такі магазини є далеко не у всіх містах нашої країни. Сподіваюся, ця стаття допоможе пролити трішки світла на це питання. Пропонуємо відповісти на низку наступних питань і вибір уже не буде таким вижким:

1. Кемпінгові або туристичні? Перші мають великі габарити, вагу, і дозволяють у ній перебувати у повний зріст. Як правило, такі намети розраховані на 3-9 осіб, мають одну або кілька спальних кімнат, передпокій, навіс. У передпокої можна розмістити повнорозмірні стіл та стільці, кухонне приладдя тощо. Такі намети підходять для автомобільного туризму. Пішоходи обирають другий тип. Вони значно легші, компактніші у складеному вигляді, як правило в них можна знаходиться тільки сидячи або лежачи. Складаються - зі спальні та невеликих тамбурів для зберігання рюкзаків, взуття та інших речей.

2. Скільки місць? Зручно, коли на одну людину середньої статури відведено 60см ширини спальні. Наприклад, намет із шириною 150см іноді називають "2+". Тобто. двом там буде дуже зручно. 2 дорослих + дитина або 3 дорослих не великої статури теж можна, але місця вже буде впритул. Більша кількість-це екстирм. Саме тому килимки зазвичай випускають шириною 60 і 50 см, адже комфортний сон дуже важливий для нормального існування людини.

3. Кількість шарів? Більшість наметів двошарові, але є й одношарові. Мінуси одношарових дешевих наметів: у них гірша вентиляція, дуже багато конденсату, який може стікати на підлогу або просто капати на Вас.  До плюсів можна віднести меншу вагу, та компактність у складеному вигляді. Двошарові - мають добру вентиляцію, бо є зазор між шарами. Внутрішній шар дихає, і випаровування на ньому не затримуються. Конденсат утворюється зовнішньому шарі і стікає за межі внутрішнього намету, т.я.  дно пришите до внутрішнього шару. Взимку у двошаровому наметі тепліше.

4. Сезони? Якщо плануєте використовувати намет взимку, то дуже добре буде, якщо в ньому всі москітні сітки дублюватимуться тканиною, це скоротить тепловтрати; сніжна спідниця, дюралюмінієвий каркас. Снігова спідниця - смуга тканини пришита по периметру зовнішнього шару, потрібна для того, щоб прикрити щілину між землею та низом намету. Вона запобігатиме задуванню снігу і збереже тепло всередині. Влітку вона стане в нагоді там, де вітряно і багато піску. Каркас із дюралюмінію міцніший, легший, і не боїться морозу як пластикові каркаси.

5 Каркас. Внутрішній чи зовнішній? Фіберглас (пластик) чи дюраль? Фіберглас виграє лише у ціні. Вага, міцність, залишкова деформація-найкращі показники у дюралі (іноді говорять просто алюміній). Зовнішній каркас (дуги) вставляючи в спеціальні кишені, які пришиті до зовнішнього тенту. Спочатку ставиться тент, а потім за бажання можна приєднати спальню за спеціальні гачки. Це дуже зручно під час встановлення у дощ. Внутрішній намет залишиться сухим. Намети із зовнішнім каркасом вважають більш стійкими до вітру, але вимагають трохи більше часу на установку. При встановленні намету з внутрішнім каркасом ставиться спочатку внутрішній намет, і в суху теплу погоду можна зовнішній тент не накидати. Чим більше кількість дуг і чим у більших місцях вони перетинаються між собою, тим більше цей намет підходить для екстремальних умов. Теж можна сказати і про наявність відтяжок: чим більше, тим краще для негоди.

6. Кількість входів та тамбурів? Чим їх більше, і чим вони об'ємніші, тим зручніше, але намет стає важчим. У звичайного туристичного намету як правило 1-2 виходи, і 1-2 тамбури. Намет із двома входами легше провітрюється, тобто буде комфортніше у спеку. Так само вийти вночі з намету, не потурбувавши ні кого, легше коли виходи є з обох боків спальні. Якщо ж вважаєте, що вистачить і одного входу для двомісного намету (менша вага, обсяг, ціна), то радимо подивитися на його схему і вибрати намет у якого вхід по вузькій стороні, а не по ширшій. Вийде, що обидві людини матимуть безперешкодний доступ до виходу.

7.Вага? Тут, мабуть, і так зрозуміло, що легше, тим простіше нести рюкзак. Для кемпінгових наметів цей показник не є важливим. Для туристичних - вага від 1 до 1,5 кг на 1 особу - умовно можна вважати гарною. Тобто. двійка,вагою 2-3кг - нормальний показник, 3-4кг -терпимо, більше - не варто:) Якщо легше - то це дуже добре. Але ультра легкі намети часто значно дорожчі, і не завжди довговічніші.

8. Водостійкість та матеріали? Водостійкість вимірюється у міліметрах водяного стовпа. Виглядає зазвичай так 3000, 4000 і т.д. Якщо надійний і перевірений виробник вказав 2500 або більше для зовнішнього тенту, цього достатньо, щоб залишитися сухим під час будь-якого дощу. Для підлоги намету краще, якщо понад 7000 т.к. на підлогу давимо ми своєю вагою. Тент виробляють з поліестеру або нейлону. Тент буде міцнішим. якщо є плетіння ріпстоп. Це помітно не озброєним оком у вигляді малюнка клітину. Це товстіша і міцніша нитка вплетена з певною відстанню (3-7мм) у різних напрямках. Просочення з поліуритану (Pu) важче і дешевше за силіконової. Тент із силіконовим просоченням з нейлону ріпстоп значно легше ніж інші і практично не змочується водою, стійкий до поширення вогню та ультрафіолету. До недоліків можна зарахувати ціну. Підлога може виготовлятися як з поліестеру і нейлону, так і з армованого поліетилену (терпаулінг). Буває різної густини. Він грубіший, важчий, прощає деяке недбале поводження і не дорогий. Застосовується у наметах початкового рівня. Водостійкість - абсолютна, поки він цілий :) Окремо можна відзначити водостійкість наметів із США. Якщо коротко, то вони міряють по іншому і показники 1500-2000 Вас не повинні лякати. Все буде добре;)

9. Ціна? Ціна дуже залежить від матеріалів, бренду та складності конструкції. Тут складно щось радити, але ми рекомендуємо двічі подумати перед покупкою, що Вам важливіше – заощадити 1000-2000 грн або нерви та здоров'я під час подорожі. Намет - це тимчасова оселя, яка захищає Вас від природних несподіванок. І чим він надійніший, тим більше часу прослужить. На сьогодні цілком придатні варіанти для нескладних походів розпочинаються близько 2500 грн. І є безліч варіантів гарної якості приблизно від 4000 до 10000 грн.

Можливо, стаття вийшла не дуже короткою, але сподіваємося, що вона буде для Вас корисною.

Вдалого вибору! Всі наші намети тут.

Якщо у Вас є ще питання, будь ласка, задавайте їх нам будь-яким зручним способом